OBORY – przemyślane i funkcjonalne

Obory dla bydła mlecznego, byków lub cieląt – każdy rodzaj hodowli zwierząt stawia odmienne wymagania dotyczące obór. Mamy odpowiednie rozwiązania każdorazowo indywidualnie dopasowane do przeznaczenia obiektu.

Dzięki ścisłej współpracy z hodowcami zwierząt wiemy jakich koncepcji budowlanych wymaga dany system. Nasi przedstawiciele zaplanują państwa oborę zgodnie z aktualnymi standardami ze szczególnym uwzględnieniem wymagań hodowlanych dostosowanych do danego gatunku oraz systemu chowu zwierząt. Wykwalifikowani doradcy WOLF towarzyszą Państwu od pierwszej myśli aż do chwili wprowadzenia bydła.

Czy to będzie kompletnie nowa koncepcja obory lub rozbudowa istniejącego obiektu - WOLF System spełnia wszystkie oczekiwania.

Obora na bydło mleczne

OBORY DLA BYDŁA MLECZNEGO – większa wydajność w pozyskiwaniu mleka 

Realizujemy różne życzenia fachowych i doświadczonych hodowców.

Proces hodowli bydła mlecznego funkcjonuje poprawnie jedynie, gdy jest odpowiednio przemyślany i zaprojektowany. Nasi przedstawiciele doradzą Państwu jak dobrać ilość stanowisk oraz rodzaj systemu dostosowany do potrzeb obory. 

Jesteśmy pewni: komfort bydła mlecznego ma wpływ na wydajność w pozyskiwaniu mleka!

Skorzystajcie z naszego doświadczenia zdobytego w całej Europie.

Obora na bydło mięsne

OBORY DLA BYDŁA MIĘSNEGO – w Systemie Wolf

Postaw na wieloletnie doświadczenie firmy WOLF System w realizacji obór dla bydła mięsnego.

W wielu oborach dla byków stół paszowy umiejscowiony jest centralnie. Dlatego proponuje się podwójnie wspieraną konstrukcję ramową jako optymalne i korzystne finansowo rozwiązanie systemu nośnego. Powstałe wolne powierzchnie wykorzystywane są na wyposażenie inwentarzowe, które mogą być elastycznie kształtowane i dostosowywane do liczebności stada.

Obora dla cieląt

OBORY DLA CIELĄT – optymalne warunki dla chowu młodego bydła

Chętnie pomożemy w wyborze optymalnych rozwiązań dla chowu bydła opasowego.

Dla chowu grupowego cieląt i młodego bydła oferujemy szeroki wybór rozwiązań konstrukcji nośnej. Obory dla cieląt w systemie WOLF realizowane są we wszystkich typowych opcjach. Czy to systemy nośne ze stali, drewna klejonego, czy betonu: z pewnością znajdziemy idealne dla Państwa rozwiązanie.

Nasze obory dostosowywane są dokładnie do Państwa indywidualnych potrzeb - przekonajcie się Państwo sami.

Hala udojowa

HALE UDOJOWE

Jesteśmy w stanie zapewnić fachową pomoc w realizacji robót budowlanych pod każdy system udojowy m.in.: hale udojowe typu rybia ość, tandem, bok w bok, dojarnie karuzelowe czy też roboty udojowe. Pomagamy przy rozmieszczeniu systemów udojowych, połączeniu hal udojowych z sąsiadującymi oborami, a także przewidujemy rozwiązania ułatwiające rozbudowę hal udojowych. Długoletnie doświadczenie i współpraca z wiodącymi producentami wyposażenia dla obór, czynią nas zaufanym partnerem przy budowie hal udojowych.

REFERENCJE

Poznaj nasze realizacje i opinie klientów WOLF System.
Budujemy od ponad 50 lat.

Przejdź do referencji

REFERENCJE

Poznaj nasze realizacje i opinie klientów WOLF System.
Budujemy od ponad 50 lat.

Przejdź do referencji

Doświetlenie i wentylacja

Dbamy o optymalny mikroklimat w pomieszczeniach dla Twojego bydła.

Dowiedz się więcej o naszych systemach doświetlająco - wentylacyjnych dla dachu i ścian. Oferujemy optymalne rozwiązanie dla obór na bydło mleczne, cielęta i byki.

>> Przejdź do dachowych systemów wentylacyjnych

Systemy wentylacji ściennej

Tylko połączenie wentylacji dachowej i ściennej gwarantuje optymalne rezultaty.

Również w zakresie wentylacji ściennej oferujemy innowacyjne systemy dostosowane do danej koncepcji obory.

>> Przejdź do ściennych systemów wentylacyjnych

Kurtyny wentylacyjne

Dostępne są różne warianty kurtyn wentylacyjnych. W zależności od wymagań mogą być otwierane od dołu lub od góry.

Najlepszy komfort zapewnia system VARIO, który umożliwia swobodny przepływ świeżego powietrza i kontrolowaną wentylację od okapu do dołu jak również otwarcie całej powierzchni od dołu do góry. Dzięki użyciu dwóch rodzajów tkanin możliwa jest efektywna regulacja napływu świeżego powietrza  i skuteczna ochrona przed nasłonecznieniem.

Kurtyny poliwęglanowe

Kurtyny z poliwęglanu pozwalają na regulację nawiewu powietrza. Zastosowanie poliwęglanu komorowego eliminuje efekt skraplania się pary wodnej, która powstaje wskutek różnicy temperatur wewnątrz budynku i na zewnątrz. Sprawdzają się zarówno w  budynkach nieocieplonych jak i w budynkach z izolacją termiczną.