OBORY

Przemyślane i funkcjonalne

Bydło mleczne,mięsne, jałówki oraz cielęta – każdy rodzaj hodowli zwierząt stawia oborom odmienne wymagania. WOLF System dysponuje rozwiązaniami dopasowanymi do przeznaczenia obiektu. Wieloletnie doświadczenie zestawiamy z najnowszymi zdobyczami technologicznymi i oferujemy naszym Klientom nowoczesne obory o najwyższym standardzie wykonania.

Projektowanie obór 

Dzięki ścisłej współpracy z hodowcami zwierząt wiemy jakich rozwiązań budowlanych wymaga dany system. Nasi przedstawiciele zaplanują Państwa oborę zgodnie z aktualnymi standardami, ze szczególnym uwzględnieniem wymagań hodowlanych, dostosowanych do danego gatunku oraz systemu chowu zwierząt. Wykwalifikowani doradcy WOLF System będą Państwu towarzyszyć od samego początku aż po moment wprowadzenia bydła do obory.

Budowa obór 

Czy to będzie kompletnie nowa koncepcja obory, czy rozbudowa istniejącego obiektu - WOLF System spełni wszystkie Państwa oczekiwania. Konstrukcja ramowa z obudową lekką i dowolnie zlokalizowanymi podporami pośrednimi pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni inwentarskiej przy jednoczesnej optymalizacji kosztów inwestycji. Dysponujemy różnorodnymi rozwiązaniami doświetlenia i wentylacji obiektu, dzięki którym nasze budynki gwarantują najlepsze warunki do hodowli bydła.

Obora na bydło mięsne

Obory dla bydła mięsnego

Postaw na wieloletnie doświadczenie firmy WOLF System

Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu pomożemy Państwu dopasować konstrukcję obory dla chowu bydła mięsnego, które różnią się od tych obowiązujących dla bydła mlecznego. Bydło mięsne potrzebuje przede wszystkim swobody poruszania się i możliwości przebywania w stadzie. Odpowiednia wentylacja i wyższy cokół w strefach dla zwierząt to cechy charakterystyczne tego typu obiektów. Dbamy o to, aby konstrukcja nie była przeszkodą w kształtowaniu przestrzeni inwentarskiej. Powierzchnia obiektu powinna być efektywnie wykorzystana pod kątem wyposażenia inwentarskiego, aby mogło ono być sukcesywnie dostosowywane do liczebności stada.

Hala udojowa

Hale udojowe

Elastyczność dostosowana do Twoich wymagań 

Zapewniamy fachową pomoc w realizacji prac budowlanych dla każdego systemu udojowego: hal udojowych typu rybia ość, tandemów, systemu „bok w bok”, dojarni karuzelowych czy robotów udojowych. Pomagamy przy rozmieszczeniu systemów udojowych i połączeniu hal udojowych z sąsiadującymi oborami. Stosujemy rozwiązania ułatwiające przyszłą rozbudowę obiektów. Dbamy o dobranie konstrukcji idealnie dopasowanej do wybranej przez Państwa technologii. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z wiodącymi producentami wyposażenia dla obór czynią nas zaufanym partnerem przy budowie hal udojowych.

Obora na bydło mleczne

Obory dla bydła mlecznego

Większa wydajność w pozyskiwaniu mleka

Wiemy, że komfort życia bydła mlecznego ma wpływ na wydajność w pozyskiwaniu mleka. Proces hodowli bydła mlecznego funkcjonuje poprawnie jedynie wtedy, gdy jest odpowiednio przemyślany i zaprojektowany. Nasi przedstawiciele doradzą Państwu, jak odpowiednio dobrać parametry obiektu do sposobu chowu zwierząt i systemu udojowego. Podczas projektowania obory dla bydła mlecznego istotne jest zapewnienie optymalnych warunków utrzymania zwierząt, czyli takie ukształtowanie przestrzeni, które zapewni łatwy dostęp do paszy, wody i legowiska. W oborze wolnostanowiskowej ważne jest rozplanowanie odpowiedniej szerokości korytarzy gnojowych (ciągi komunikacyjne), ilości i wymiarów legowisk, wysokości obiektu w okapie oraz szerokości przejść dla bydła. Kładziemy również nacisk na zapewnienie jak największej przestrzeni wentylacyjnej, poprzez zastosowanie niskiego cokołu oraz instalację zaawansowanych kurtyn wentylacyjnych.

Obora dla cieląt

Obory dla cieląt

Optymalne warunki dla chowu młodego bydła

W oborach dla cieląt ważna jest baza pod późniejszą produkcję mleczną bydła. Równowaga między dostępem do światła, powietrza, ochroną przed wiatrem, słońcem i deszczem zapewnia idealne warunki dla szybkiego wzrostu i wysokiego komfortu życia zwierząt. Przywiązujemy również wagę do odpowiedniego rozmieszczenia boksów oraz wydzielenia sektorów dla bydła w różnych fazach rozwoju. Dodatkowo oferujemy szeroki wybór rozwiązań konstrukcji nośnej jak stal, drewno klejone czy beton. Nasze obory dostosowujemy do Państwa indywidualnych potrzeb.

REFERENCJE

Poznaj nasze realizacje i opinie klientów WOLF System.
Budujemy od ponad 50 lat.

Przejdź do referencji

REFERENCJE

Poznaj nasze realizacje i opinie klientów WOLF System.
Budujemy od ponad 50 lat.

Przejdź do referencji

Doświetlenie i wentylacja

Dbamy o optymalny mikroklimat w pomieszczeniach dla Twojego bydła.

Dowiedz się więcej o naszych systemach doświetlająco - wentylacyjnych dla dachu i ścian. Oferujemy optymalne rozwiązanie dla obór na bydło mleczne, cielęta i byki.

>> Przejdź do dachowych systemów wentylacyjnych

Systemy wentylacji ściennej

Tylko połączenie wentylacji dachowej i ściennej gwarantuje optymalne rezultaty.

Również w zakresie wentylacji ściennej oferujemy innowacyjne systemy dostosowane do danej koncepcji obory.

>> Przejdź do ściennych systemów wentylacyjnych

Kurtyny wentylacyjne

Dostępne są różne warianty kurtyn wentylacyjnych. W zależności od wymagań mogą być otwierane od dołu lub od góry.

Najlepszy komfort zapewnia system VARIO, który umożliwia swobodny przepływ świeżego powietrza i kontrolowaną wentylację od okapu do dołu jak również otwarcie całej powierzchni od dołu do góry. Dzięki użyciu dwóch rodzajów tkanin możliwa jest efektywna regulacja napływu świeżego powietrza  i skuteczna ochrona przed nasłonecznieniem.

Kurtyny poliwęglanowe

Kurtyny z poliwęglanu pozwalają na regulację nawiewu powietrza. Zastosowanie poliwęglanu komorowego eliminuje efekt skraplania się pary wodnej, która powstaje wskutek różnicy temperatur wewnątrz budynku i na zewnątrz. Sprawdzają się zarówno w  budynkach nieocieplonych jak i w budynkach z izolacją termiczną.