HALE ZASYPOWE – idealne rozwiązania dla składowania płodów rolnych

Zależnie od Państwa życzeń oraz wymagań technicznych składowania proponujemy szereg rozwiązań hal zasypowych.

Nasze hale zasypowe są przeznaczone do składowania różnorodnych produktów m. in.:

ziemniaków, cebuli, zbóż, soli, nawozów, trocin, biomasy. Zaprojektujemy odpowiedni budynek dla każdego rodzaju przechowywanego produktu.

SKŁADOWANIE ZBOŻA

Poprzez zastosowanie ścian żelbetowych o gładkiej powierzchni (alternatywnie wykonanej z blachy), uzyskujemy odpowiednie warunki do przechowywania zboża.

Należy unikać tworzenia przegród, zakamarków w których mogłyby osiedlić się szkodniki.

SKŁADOWANIE ZIEMNIAKÓW I CEBULI w pryzmach lub w skrzyniach

Podstawą optymalnego składowania jest dobra izolacja termiczna dachu i ścian, brak dostępu światła do pomieszczenia oraz stała niska temperatura składowania jaką zapewnia szczelna i sucha hala magazynowa.

Dodatkowym ważnym czynnikiem jest wyposażenie hali w niezbędne urządzenia osuszające i chłodzące, aby zapobiec wystąpieniu strat składowanego produktu. Zarówno wykonanie ścian, jak i dobór konstrukcji jest zależny od sposobu składowania.

SKŁADOWANIE SOLI I NAWOZÓW

W halach przeznaczonych do przechowywania soli oraz nawozów obowiązują szczególne wymagania. Wynika to między innymi z podwyższonej agresji chemicznej oraz znacznego oddziaływania mechanicznego składowanych produktów na konstrukcję, ściany, dach, posadzki oraz bramy. Konieczne jest zastosowanie środków zapobiegawczych m. in.:  zabezpieczenie konstrukcji stalowej przed korozją w klasie C4/C5, zastosowanie ścian w konstrukcji żelbetowej lub z drewna klejonego, zastosowanie łączników ze stali nierdzewnej. Dla zwiększonej odporności posadzki można również zastosować wylewkę z asfaltu.

SKŁADOWANIE TROCIN I BIOMASY

Składowanie biomasy wymaga zastosowania zewnętrznych i wewnętrznych ścian zasypowych, aby były wstanie wytrzymać napór biomasy. Ściany zewnętrzne są standardowo wykonywane jako ściany oporowe ocieplone lub nieocieplone, w zależności od wymagań technicznych obiektu. Konstrukcja stalowa jest standardowo oparta na ścianach oporowych, aby umożliwić dostęp ciężkim maszynom do materiału składowanego.

REFERENCJE

Poznaj nasze realizacje i opinie klientów WOLF System.
Budujemy od ponad 50 lat.

Przejdź do referencji

REFERENCJE

Poznaj nasze realizacje i opinie klientów WOLF System.
Budujemy od ponad 50 lat.

Przejdź do referencji