ZBIORNIKI NA NAWOZY PŁYNNE

wytrzymałe zbiorniki gwarancją odpowiedniego magazynowania

W rolnictwie stosuje się coraz więcej nawozów płynnych. Do ich przechowywania idealnie nadają się nasze okrągłe zbiorniki żelbetowe. Płynny nawóz szybko wnika w glebę i jest lepiej przyswajalny przez rośliny w fazie wzrostu, stymulując również ich mechanizmy obronne. Dzięki tym zaletom nawożenie pól ciekłym nawozem staje się coraz bardziej popularne. WOLF System oferuje optymalne zbiorniki na nawozy płynne, takie jak na przykład RSM.

Ze względu na większą gęstość nawozu płynnego w porównaniu z gnojowicą, należy przestrzegać specjalnych wymagań statycznych. Odpowiednie zaprojektowanie zbiornika na nawozy płynne zapewnia nie tylko profesjonalne magazynowanie, lecz również odpowiednią dystrybucję nawozu.

Główne cechy, jakie musi posiadać zbiornik na nawozy płynne, to szczelność i trwałość. Nasze okrągłe zbiorniki wykonane z niezawodnego i sprawdzonego materiału – betonu zbrojonego – gwarantują spełnienie tych wymogów. Ponadto zbiorniki na RSM są wykończone od wewnątrz wytrzymałą wykładziną z folii, a od zewnątrz wyposażone w system monitoringu wycieków. Zapewnia to długotrwałą wytrzymałość i wysoką jakość obiektu.