Formularz
kontaktowy

Zbiorniki i silosy

WOLF System jest liderem branży budownictwa rolniczego. Tworzymy na zamówienie Klientów małe i duże obiekty o różnym przeznaczeniu. Jedną z naszych gałęzi, w której realizujemy liczne zlecenia, są żelbetowe - monolityczne zbiorniki i silosy. Wytrzymałe zbiorniki stanowią gwarancję odpowiedniego magazynowania różnych materiałów – zarówno sypkich, jak i płynnych. Wśród naszych propozycji znajdą Państwo okrągłe (cylindryczne) zbiorniki na gnojowicę, zbiorniki dla biogazowni czy zbiorniki na nawozy płynne. W przypadku silosów oferujemy żelbetowe - monolityczne silosy na ziarno i paszę oraz silosy na kiszonkę. Każda z naszych realizacji jest dostosowana do specyfiki magazynowanego materiału, a także do indywidualnych wymogów inwestora. Budujemy żelbetowe zbiorniki i silosy w naszym Systemie – dokładając wszelkich starań, by gabaryty i zastosowane materiały budowlane zgodnie z wymogami prawa i ochrony środowiska sprostały Państwa oczekiwaniom.

Zbiorniki

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy inwestor był zadowolony ze współpracy z WOLF System. W związku z tym proponujemy Państwu różne rozwiązania. Poniżej możesz sprawdzić, jakie zbiorniki wykonujemy na zlecenia naszych Klientów.

W rolnictwie coraz częściej wykorzystuje się nawozy płynne, które szybko wnikają w glebę i są dobrze przyswajalne przez rośliny. Do ich przechowywania świetnie sprawdzają się nasze okrągłe zbiorniki żelbetowe. Odpowiednie zaprojektowanie zbiornika umożliwia profesjonalne magazynowanie, a także optymalną dystrybucję nawozu. Główne cechy, jakie musi posiadać taki zbiornik rolniczy, to szczelność i trwałość. My tworzymy zbiorniki na nawozy płynne z żelbetu zbrojonego, który spełnia te wymogi. Zbiorniki na RSM od wewnątrz posiadają dodatkowo wytrzymałą wykładzinę z folii PP lub PE. Są również wyposażone w system monitoringu wycieków. Nasze realizacje gwarantują długą żywotność i satysfakcjonującą jakość.

Biogazownie jako następny element technologiczny w gospodarstwie rolnym, mogący w znacznym stopniu poprawić jego rentowność, to przyszłość odnawialnych źródeł energii. W zbiornikach żelbetowych odpady, takie jak obornik, gnojowica oraz dodatkowo kiszonki traw i kukurydzy, są poddawane procesowi fermentacji beztlenowej, a następnie wykorzystywane jako cenny nawóz płynny. Energia elektryczna oraz ciepło wytworzone w biogazowni z odpadów z produkcji roślinnej i zwierzęcej jest dodatkowym dochodem dla gospodarstwa.

Precyzyjne projekty naszych zbiorników dla biogazowni spełniają wszystkie warunki dyktowane przeznaczeniem obiektu, a także gwarantują bezpieczeństwo konstrukcji oraz użytkowania. Budujemy żelbetowe zbiorniki wstępne, fermentacyjne, zbiorniki fermentacji wtórnej oraz końcowe zbiorniki magazynowe na poferment.

Projektując zbiorniki dbamy o izolację termiczną płyty dennej, ściany i stropu żelbetowego, jak również ochronę betonu przed wpływem agresywnego środowiska wytwarzanego biogazu. Nasze zbiorniki dla biogazowni są niezwykle wytrzymałe i od wielu lat służą inwestorom na setkach biogazowni w całej Europie i w Polsce.

Nawóz w postaci gnojowicy zawiera cenne składniki odżywcze, które są pobierane przez rośliny z gleby lub aplikowane dolistnie. Dzięki naszemu opatentowanemu systemowi szalunków stalowych, możemy wybudować typowe żelbetowe zbiorniki na gnojowicę o pojemności od 31 m³ do 10 000 m³, otwarte lub z opcjonalnym stropem żelbetowym. Dopasowujemy projekty do indywidualnych wymogów naszych Klientów. Zapewniamy Państwu szybką i ekonomiczną budowę, ponieważ posiadamy opracowany przez naszych specjalistów i wielokrotnie sprawdzony przy różnych inwestycjach System konstrukcji i montażu żelbetowych zbiorników monolitycznych.

Silosy

Kolejną ważną część naszej oferty stanowią żelbetowe, monolityczne silosy rolnicze. Proponujemy Państwu silosy na ziarno i paszę oraz silosy przejazdowe na kiszonkę. Solidna konstrukcja silosów wieżowych pozwala na zastosowanie systemów centralnego opróżniania silosów z materiałów sypkich. Nasze żelbetowe silosy pomagają inwestorom tworzyć możliwie najlepsze warunki dla magazynowania, a przy tym sprzyjają automatyzacji całego kompleksu silosowego.

Chcesz wiedzieć, jak możemy Ci pomóc? Skontaktuj się z nami, a przedstawimy szczegółową ofertę i odpowiemy na Twoje pytania. Żelbetowe, monolityczne silosy i zbiorniki   to sprawdzone od ponad 50 lat konstrukcje, które służą naszym Klientom w Polsce i różnych zakątkach świata, a przy tym sprzyjają ochronie środowiska. Dowiedz się więcej!