Hale zasypowe

idealne rozwiązanie do składowania płodów rolnych

Zależnie od Państwa życzeń oraz wymagań technicznych składowania proponujemy szereg rozwiązań hal zasypowych. Nasze hale zasypowe są przeznaczone do składowania różnorodnych produktów m. in.: ziemniaków, cebuli, zbóż, soli, nawozów, trocin, biomasy. Zaprojektujemy odpowiedni budynek dla każdego rodzaju przechowywanego produktu.

Zdjęcie firmy WOLF SYSTEM

Hala zasypowa dopasowana do Twoich potrzeb

Kierując się funkcjonalnością i ekonomicznością hali rolniczej, tworzymy następnie jej szczegółowy projekt. Wytyczne, które uwzględniamy w projekcie, a które zależą od składowanego w hali materiału, przekładają się między innymi na wysokość ściany zasypowej, wielkość powierzchni zasypowej, wysokość budynku w okapie, rodzaj doświetlenia oraz wentylacji hali, wielkość powierzchni manewrowej czy parametry izolacyjne. Szczegółowa dokumentacja projektowa, przygotowana uprzednio przez wykwalifikowany zespół WOLF System, pomaga w sprawnym przeprowadzeniu prac budowlanych. Idealnie dobrana technologia budowy hali rolniczej, dopasowane do przeznaczenia obiektu rozwiązanie konstrukcyjne oraz odpowiednio przeszkolona ekipa montażowa gwarantują sukces przedsięwzięcia i zadowolenie naszych Klientów.

SKŁADOWANIE SOLI

przemyślany dobór materiałów

W halach przeznaczonych do przechowywania soli oraz nawozów obowiązują szczególne wymagania. Wyn...

ika to między innymi z podwyższonej agresji chemicznej oraz znacznego oddziaływania mechanicznego składowanych produktów na konstrukcję, ściany, dach, posadzki oraz bramy. Konieczne jest zastosowanie środków zapobiegawczych m. in.: zabezpieczenie konstrukcji stalowej przed korozją w klasie C4/C5, zastosowanie ścian w konstrukcji żelbetowej lub z drewna klejonego, zastosowanie łączników ze stali nierdzewnej. Dla zwiększonej odporności posadzki można również zastosować wylewkę z asfaltu.

HALE ZASYPOWE NA ZBOŻE

sprawdzone rozwiązania

W magazynach na zboże istotne jest, aby w projektowaniu statycznym konstrukcji uwzględniony był m...

ożliwy zasyp ściany od zewnątrz do wewnątrz. Konstrukcja ściany zewnętrznej może być wykonana jako żelbetowa ściana oporowa lub z ściany z blachy trapezowej o wysokim profilu. Gładkie ściany żelbetowe lub z blachy stalowej są niezbędnym warunkiem do higienicznego przechowywania żywności.

HALE ZASYPOWE NA ZIEMNIAKI ORAZ CEBULE

funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązania

Podstawą optymalnego składowania jest dobra izolacja termiczna dachu i ścian, brak dostępu świa...

tła do pomieszczenia oraz stała niska temperatura składowania jaką zapewnia szczelna i sucha hala magazynowa. Dodatkowym ważnym czynnikiem jest wyposażenie hali w niezbędne urządzenia osuszające i chłodzące, aby zapobiec wystąpieniu strat składowanego produktu. Zarówno wykonanie ścian, jak i dobór konstrukcji jest zależny od sposobu składowania.

Zdjęcie firmy WOLF SYSTEM

Składowanie trocin i biomasy

Składowanie biomasy wymaga zastosowania zewnętrznych i wewnętrznych ścian zasypowych, aby były wstanie wytrzymać napór biomasy. Ściany zewnętrzne są standardowo wykonywane jako ściany oporowe ocieplone lub nieocieplone, w zależności od wymagań technicznych obiektu. Konstrukcja stalowa jest standardowo oparta na ścianach oporowych, aby umożliwić dostęp ciężkim maszynom do materiału składowanego.