Hale zasypowe

WOLF System

Zależnie od Państwa życzeń oraz wymagań technicznych składowania proponujemy szereg rozwiązań hal zasypowych. Nasze hale zasypowe są przeznaczone do składowania różnorodnych produktów m. in.: ziemniaków, cebuli, zbóż, soli, nawozów, trocin, biomasy. Zaprojektujemy odpowiedni budynek dla każdego rodzaju przechowywanego produktu.

Zdjęcie firmy WOLF SYSTEM

Hale zasypowe

Hale zasypowe idealne rozwiązanie do składowania płodów rolnych. Zależnie od potrzeb Inwestorów oraz wymagań technicznych w odniesieniu do składowania, proponujemy szereg rozwiązań w zakresie projektowania, budowy i wykończenia hal zasypowych. To doskonałe rozwiązanie dla gospodarstw, którym zależy na bezpiecznym składowaniu różnorodnych produktów, m. in.: ziemniaków, cebuli, owoców, zbóż, soli, nawozów, trocin, kompostów czy biomasy.

Projektujemy budynki przystosowane do przechowywania różnych rodzajów produktów, z uwzględnieniem ich specyfiki. Wyposażamy hale zasypowe w kosze i/lub otwory zasypowe, które pozwalają na szybki i efektywny transport produktów. Dopasujemy magazyn do rzeczywistych potrzeb, ale jednocześnie zapewniamy możliwość późniejszej rozbudowy obiektu, gdy zaistnieje taka konieczność.

 

 

SKŁADOWANIE SOLI

przemyślany dobór materiałów

W halach przeznaczonych do przechowywania soli oraz nawozów obowiązują szczególne wymagania. Wynika to między innymi z podwyższonej agresji chemicznej oraz znacznego oddziaływania mechanicznego składowanych produktów na konstrukcję, ściany, dach, posadzki oraz bramy. Konieczne jest zastosowanie środków zapobiegawczych m. in.: zabezpieczenie konstrukcji stalowej przed korozją w klasie C4/C5, zastosowanie ścian w konstrukcji żelbetowej lub z drewna klejonego, zastosowanie łączników ze stali nierdzewnej. Dla zwiększonej odporności posadzki można również zastosować wylewkę z asfaltu.

HALE ZASYPOWE NA ZBOŻE

sprawdzone rozwiązania

W magazynach na zboże istotne jest, aby w projektowaniu statycznym konstrukcji uwzględniony był możliwy zasyp ściany od zewnątrz do wewnątrz. Konstrukcja ściany zewnętrznej może być wykonana jako żelbetowa ściana oporowa lub z ściany z blachy trapezowej o wysokim profilu. Gładkie ściany żelbetowe lub z blachy stalowej są niezbędnym warunkiem do higienicznego przechowywania żywności.

HALE ZASYPOWE NA ZIEMNIAKI ORAZ CEBULE

funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązania

Podstawą optymalnego składowania jest dobra izolacja termiczna dachu i ścian, brak dostępu światła do pomieszczenia oraz stała niska temperatura składowania jaką zapewnia szczelna i sucha hala magazynowa. Dodatkowym ważnym czynnikiem jest wyposażenie hali w niezbędne urządzenia osuszające i chłodzące, aby zapobiec wystąpieniu strat składowanego produktu. Zarówno wykonanie ścian, jak i dobór konstrukcji jest zależny od sposobu składowania.

Zdjęcie firmy WOLF SYSTEM

Budowa hali zasypowej

Hala zasypowa, dopasowana do potrzeb gospodarstwa rolnego, może służyć swoją funkcjonalnością latami. Tworząc projekt, bierzemy pod uwagę indywidualne wymogi Inwestora, a przy tym uwzględniamy kwestie ekonomiczne i dobieramy możliwie najlepsze rozwiązania technologiczne.

Projekt hali zasypowej musi uwzględniać rodzaj składowanych materiałów, ponieważ ma to wpływ na takie aspekty, jak wysokość ściany zasypowej, wielkość powierzchni zasypowej, wysokość budynku w okapie, rodzaj doświetlenia oraz wentylacji hali, wielkość powierzchni manewrowej czy parametry izolacyjne.

Szczegółowa dokumentacja projektowa, przygotowana uprzednio przez wykwalifikowany zespół WOLF System, pomaga w sprawnym przeprowadzeniu prac budowlanych. Budowa hali zasypowej przebiega zgodnie z harmonogramem prac, z wykorzystaniem najlepszych materiałów budowlanych i pod nadzorem doświadczonych montażystów.