Formularz
kontaktowy

Silosy przemysłowe

Silosy przemysłowe

Historia silosów rozpoczęła się od przechowywania zboża. Obecnie jednak cylindryczne silosy żelbetowe są doskonałym rozwiązaniem do przechowywania różnego rodzaju materiałów, w tym między innymi odpadów produkcyjnych, granulatów, biomasy i innej drobnicy. Właściwe składowanie odpadów produkcyjnych zapewnia ich przydatność i możliwość odpowiedniego wykorzystania, bez ryzyka generowania strat.

Projektując silosy przemysłowe dbamy o to, by były one zaopatrzone w odpowiednie elementy przeciwwybuchowe – ścienne i dachowe klapy eksplozyjne, a także suchą instalację gaśniczą ze specjalnymi tryskaczami gaśniczymi dla bezpiecznego, szybkiego i niezawodnego reagowania w przypadku pożaru. Klapy te również sprzyjają redukcji ciśnienia i stanowią ważny system ochronny dla przechowywanych materiałów.

Budowa silosów przemysłowych

Budowa silosów przemysłowych z WOLF System pozwala na wybór pomiędzy różnymi wariantami konstrukcyjnymi dachów silosów – strop żelbetowy, stalowy dach stożkowy, dach łączony płasko-szczytowy (stalowy lub drewniany). Inwestorzy mogą więc dopasować projekt do swoich potrzeb i upodobań, a zarazem zadbać o to, by budowla wpasowała się w otoczenie gospodarstwa.

Nie wiesz, jakie wymiary ma mieć Twój silos przemysłowy albo na jaki dach i inne rozwiązania konstrukcyjne się zdecydować? Bez obaw! Nasz doświadczony zespół ekspertów projektuje w sposób precyzyjny i ekonomiczny, uwzględniając Twoje indywidualne potrzeby i na bieżąco konsultując ustalenia. Jednocześnie na etapie projektowania, jak i wykonawstwa dbamy o to, by zapewnić maksymalną wytrzymałość obiektów. Wysokiej klasy betony z odpornością chemiczną i specjalna stal przekładają się na bezpieczne przechowywanie materiałów przez wiele lat. To solidne konstrukcje, które spełnią oczekiwani najbardziej wymagających branż.

Producent silosów przemysłowych

Projekt i budowa silosów przemysłowych WOLF System każdorazowo jest dopasowywana do materiału i wymagań w zakresie technologii magazynowania. Jesteśmy producentem żelbetowych silosów przemysłowych, które będą odpowiednie do przechowywania materiałów sypkich, takich jak cement, klinkier, popiół, pellet, trociny i wiele innych. Oferujemy wykonawstwo silosów o różnych objętościach, dla zakładów przemysłowych o różnym profilu.

Nasza współpraca z inwestorami obejmuje opracowanie dokumentacji formalno-prawnej, przygotowanie projektu oraz konsultacje z zespołem projektantów i inżynierów, wykonanie fundamentów oraz ścian silosów wraz ze stropami, montaż dodatkowych elementów, takich jak np. klapy eksplozyjne, drzwi, podesty, drabinki i inne. Dopasowujemy rozwiązania do indywidualnych potrzeb i wymagań, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność oraz zadbać o bezpieczeństwo obiektu.