SYSTEMY KONSTRUKCYJNE – ekonomiczne i stabilne

W zależności od Państwa wymagań, opracowujemy najbardziej ekonomiczny i rozsądny system konstrukcji ze stali, drewna i betonu.

KONSTRUKCJE STALOWE

Co roku w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym obrabianych jest ponad 30 000 ton konstrukcji stalowych.

Produkujemy ramy stalowe jedno-lub dwuspadowe, podparte lub wolnostojące, na życzenie z okapami lub nawami bocznymi, a w razie potrzeby również z konstrukcją wsporczą pod suwnice. Ponadto, dzięki zautomatyzowanej produkcji możemy wytwarzać konstrukcje specjalne, dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Nasza oferta obejmuje konstrukcje stalowe gruntowane, malowane, ocynkowane lub też z powłoką ognioodporną.

KONSTRUKCJE TYPU STAL-DREWNO

Ramy ze słupów stalowych i rygli z drewna klejonego łączone są za pomocą okuć stalowych.

Stalowe elementy łączące mocowane są do rygli w fabryce przy użyciu nowoczesnych urządzeń stolarskich - natomiast na miejscu są tylko przykręcane do słupów. Pozwala to zaoszczędzić czas i tym samym zapewnić krótki czas montażu na budowie.

KONSTRUKCJE TYPU ŻELBET-DREWNO

Słupy żelbetowe charakteryzują się nie tylko dużą wytrzymałością, ale również wysoką odpornością ogniową.

Bezpośrednio w fabryce wykonuje się odpowiednie wgłębienia i otwory w słupach i ryglach z drewna klejonego, co pozwala skrócić czas montażu na placu budowy.

Rozwiązanie połączenia betonu z drewnem klejonym jest korzystne w przypadku budowy obiektów o wyższych wymaganiach przeciwpożarowych.

KONSTRUKCJE DREWNIANE ŁĄCZONE NA PŁYTKI KOLCZASTE

Zarówno do wiązarów dachowych jak i konstrukcji ściennych stosujemy elementy drewniane łączone płytkami kolczastymi.

Takie rozwiązanie jest przede wszystkim ekonomiczne i optymalne. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie zadaszeń o rozpiętości do 35 m.

Oferujemy kompleksowe wykonanie konstrukcji przy użyciu własnych płytek, od projektu, aż do końcowej prefabrykacji– dbamy o jakość stosowanych rozwiązań.

DREWNIANE KONSTRUKCJE SPECJALNE

Nasi doświadczeni projektanci tworzą atrakcyjne wizualnie i statycznie konstrukcje. Duża baza sprzętu i maszyn stolarskich pozwala na produkcję o masowym zasięgu.

KONSTRUKCJE Z PREFABRYKOWANYCH ELEMENTÓW DREWNIANYCH

Nasze prefabrykowane ściany spełniają najwyższe wymagania termiczne, przy zachowaniu małej grubości.

 

Ściany prefabrykowane wykończone są do pierwszej warstwy tynku. Instalacja okien w ścianach odbywa się w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, zaś na placu budowy pozostaje wypełnić tylko spoiny i nanieść drugą warstwę tynku.

Modelowanie wirtualnego obiektu

Dział konstrukcyjno-projektowy wykorzystuje specjalistyczne programy do projektowania trójwymiarowego. Z wirtualnego modelu budynku generowane są dane numeryczne, za pomocą których maszyny do stolarki budowlanej, płytek kolczastych lub maszyny do cięcia i wiercenia wykonują gotowe elementy. Pozwala to na identyfikację i rozwiązywanie problemów jeszcze przed rozpoczęciem produkcji komponentów, gwarantując tym samym płynny proces budowy.