BETON FUNDAMENTECHNIK - ekonomiczny i bezpieczny

Spinaker to nowy system kotwiczenia naziemnego, który umożliwia tymczasowe lub stałe mocowanie konstrukcji bez użycia betonu lub innych środków wiążących. System składa się z okrągłej, odpornej na korozję żeliwnej płyty kotwicznej zakotwiczonej w ziemi za pomocą prętów gwintowanych 6 (typu VI) lub 12 (typu XII). Długość prętów gwintowanych wynosi od 2,00 do 6,00 m, Siły i cechy gleby.

WYDAJNOŚĆ

Spinaker jest o wiele potężniejszy niż inne betonowe fundamenty. Obciążenia rozciągające do 20 t i poziomo do 13 t mogą być umieszczone pionowo, w zależności od konstrukcji i tekstury gleby. System jest szczególnie wydajny i ekonomiczny w trudnych warunkach glebowych. Ogólnie można go używać w każdej glebie (z wyjątkiem skały).

testowanie

Wyniki kotwic spinningowych zostały zbadane i potwierdzone w projektach badawczych różnych uczelni (w tym Uniwersytetu w Darmstadt, Politechniki w Grazu). Już ponad 1000 kotew spinningowych jest instalowanych na szerokim zakresie podłóg i pokazuje zalety systemu.

Spinnanker Erprobung

montowanie

Główną zaletą systemu jest ekonomiczne i zaciskowe mocowanie. W zależności od typu, fundacja jest już gotowa do użycia w ciągu godziny. Zespół jest możliwy przez cały rok, jest wykonywany za pomocą przekładni sterowanej ręcznie i może być również wykonywany w niskich temperaturach. W związku z tym wyeliminowano opóźnienia konstrukcyjne spowodowane czasami ustawienia lub złymi warunkami pogodowymi. System WOLF opracował zoptymalizowane połączenia z bazą spinakera dla różnych wymagań. Dodatkowo, płyta kompensacyjna może być stosowana jako spawana w celu połączenia elementów nieporównywalnie. W ten sposób spinaker może służyć jako fundament domów, chat, lekkich hal, otwartych baldachimów, etapów, latających budynków lub karpat.

Spinnanker Montage

TYMCZASOWE ZASTOSOWANIE / BUDOWANIE

Fundamenty bez betonu można bez trudu zdemontować. Po użyciu tereny nie są uszkodzone i wolne od starych warunków pogodowych. Wszystkie elementy są przeznaczone do wielokrotnego użytku i dlatego można ich wielokrotnego użytku. W przypadku projektów budowlanych na istniejących nawierzchniach asfaltowych lub chodnikowych system ma wiele zalet, nie wymaga się uziemienia ani rozdzielania na asfalcie.

Spinnanker Einsatz